fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

perkusja dla dziecka
Muzyka

Perkusja dla dziecka – jak wybrać tę odpowiednią?

Dzieci też chcą uczyć się gry na perkusji. Jednak by to robić, muszą mieć odpowiedni egzemplarz tego instrumentu. Na rynku obok perkusji dla dorosłych są również oferty perkusji dla dzieci. Taka perkusja dla dziecka powinna mieć talerze, bębny i hardware. W zasadzie nie różni jej wiele od perkusji dla osób dorosłych, jest ona bardziej przybliżona do wzrostu i wielkości dziecka.

Po co dziecku perkusja?

Początkowo dziecko wystukuje rytm uderzając w bębenek, który otrzyma w prezencie od osób dorosłych. Gdy bębenek zacznie go nudzić, a widać jest gołym okiem, że dziecko chce czegoś więcej, można kupić mu zestaw perkusji. Instrument ten okaże się najlepszy dla dziecka bardzo żywiołowego takiego, którego wszędzie jest pełno. Perkusja dla dziecka może się okazać strzałem w dziesiątkę. Muzyka towarzyszy ludziom od zawsze, a uczenie dziecka wystukiwania rytmu na instrumencie perkusyjnym może przyczynić się do ukształtowania dziecięcej wrażliwości, znacznie rozwinąć wyobraźnię dziecka, nauczyć je samodzielnego wyrażania siebie i złagodzić wszelkiego rodzaju stresy oraz nauczyć koncentracji. Dzieci już od najmłodszych lat bardzo silnie odbierają dźwięki muzyki, dlatego zakup perkusji czasami może okazać się właściwym zakupem dla dziecka.

Jak wybrać właściwą perkusję dla dziecka?

Słowo perkusja określa zestaw kilku instrumentów perkusyjnych.
W każdym zestawie perkusyjnym znajduje się:
– bęben wielki, czyli bęben basowy,
– werbel, który jest najważniejszym elementem całego zestawu,
– kocioł, rodzaj bębna stojącego na ziemi,
– tom – tomy, małe bębny,
– hit – hat dwa talerze, które umieszczone są na statywie,
– ride, pojedynczy talerz do uzyskiwania wysokich, pojedynczych dźwięków.
Taki zestaw może okazać się dla malucha niesamowitą zabawą, która niesie ze sobą same pozytywy. Decydując się na zakup takiego instrumentu trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest to bardzo głośny instrument. Dlatego dodatkowo trzeba będzie dziecku wydzielić osobne pomieszczenie do grania, które dobrze by było wcześniej wyciszyć.

Dla dziecka dobrym wyborem może okazać się zarówno perkusja tradycyjna, jak i elektryczna. Jednak ten drugi wariant lepiej sprawdzi się w przypadku dzieci starszych.
Perkusji dla dzieci nie wolno kupować na „ślepo”, dobrze by było przed ostateczną decyzją zapoznać się w co lepiej jest inwestować i jakie elementy zestawu perkusyjnego sprawdzą się w przypadku dziecka najlepiej.
Gdy dokonaliśmy już zakupu odpowiedniej perkusji, trzeba będzie dziecku znaleźć najlepszą opcję nauki grania na tego rodzaju instrumencie.