fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

akcesoria do gitary elektrycznej
Muzyka

Jakie akcesoria do gitary elektrycznej wybrać?

Początki gitary elektrycznej sięgają lat 30. XX wieku. Od tamtej pory ulegała ona różnym modyfikacjom, a dziś stanowi świetny prezent dla miłośnika mocnych brzmień. Jednak, aby nauczyć się gry na tym instrumencie i cieszyć się z jego pełnych możliwości, trzeba będzie zakupić cały zestaw, w którego skład wchodzą przydatne dodatki – akcesoria do gitary elektrycznej.

Sama gitara elektryczna to nie wszystko

Każdy, kto rozpoczynał przygodę z muzyką, wie, że do opanowania efektownych solówek, najlepiej sprawdzi się właśnie droższy elektryk. Oczywiście ważna będzie również wrodzona cierpliwość, sprawne palce i bardzo dobry słuch. Ale nawet te wymienione elementy nie wystarczą do tego, aby z czasem poznać wszystkie tajniki gry na takiej gitarze.

Konieczne okażą się przeróżne i sprawdzone akcesoria, których zadaniem jest poprawa komfortu używania instrumentu oraz polepszenie wydobywającego się brzmienia. Niezbędnym sprzętem będzie chociaż wzmacniacz o podstawowych funkcjach. A na jakie jeszcze detale należy tutaj zwrócić szczególną uwagę?

Odpowiednie akcesoria do gitary elektrycznej

Pierwszym ciekawym gadżetem jest na przykład stroik (czyli tuner) wyposażony w wejście na przewód instrumentalny. Jak jego nazwa wskazuje, służy on do strojenia gitary przed każdą grą (sam słuch może nie wystarczyć). Obsługa nie jest na szczęście zbyt skomplikowana. Urządzenie szybko poinformuje, czy powinno się naciągnąć, czy jednak poluzować strunę.

Kolejnym elementem, którego nie może braknąć w zestawie, jest po prostu pokrowiec. Dlaczego? Bo zapewni on doskonałą ochronę przez kiepską pogodą (opadami atmosferycznymi) i kurzem. W przypadku, gdy przyrząd skierowany jest do młodego, początkującego muzyka, dobrze dokupić także płytę z zarejestrowanymi kursami oraz spisem akordów.

Jakie jeszcze są akcesoria do gitary elektrycznej?

Poza wyżej wspomnianymi, ułatwiającymi „zaprzyjaźnianie się” z instrumentem, akcesoriami, pożądanym narzędziem będą chociażby efekty gitarowe. Dzięki nim każdy gitarzysta może stawać się coraz bardziej kreatywny i bez ograniczeń oddawać się swojej ukochanej, muzycznej, rockowej pasji.

Efekty jednak nic nie dadzą, jeżeli co pewien czas będzie się wypadać z rytmu. Dlatego warto zaopatrzyć się w tzw. metronom, który wybija dźwięk i pomaga ciągle utrzymać się w rytmie. Eksperci radzą, aby nie kupować tego urządzenia jako osobnego gadżetu, bo wtedy się przepłaci. W ramach oszczędności lepiej mieć opisany już tuner, który będzie dodatkowo wyposażony w taki profesjonalny metronom.