fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

Natural glow
Uroda

Natural glow – jak go osiągnąć?

Z pewnością niejednokrotnie widziałaś piękną, zdrową i rozświetloną skórę modelek czy aktorek. To prawdziwe marzenie, prawda? Oczywiście skóra, która wygląda naturalnie i jest gładka jak po zabiegu w Photoshopie, wymaga pracy. Pracy z kosmetykami. To dobra wiadomość – Ty także możesz osiągnąć taki efekt!

Najpierw nawilżenie

Twoja skóra będzie wyglądać na zdrową, jeśli rzeczywiście będzie zdrowa. To pierwsza i najważniejsza zasada. Dlatego każdy makijaż zaczynaj od porządnego nawilżenia. Dzięki temu skóra otrzyma odpowiednią dawkę wody i pod makijażem nie będzie wyglądać na wysuszoną. To istotne zwłaszcza w miesiącach letnich, ale też zimą. Pamiętaj również o kremie z filtrem UV!

Czas na bazę z efektem glow

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów baz, które sprawią, że skóra będzie wyglądać zjawiskowo już na pierwszym etapie tworzenia makijażu. Baza ma oczywiście za zadanie go utrwalić, wydłużyć działanie kosmetyków, z których korzystasz. Jednak niektóre działają także jak rozświetlacz. Warto sięgnąć po taki kosmetyk, by uzyskać efekt natural glow.

Podkład idealny dla Twojej skóry

W efekcie natural glow liczy się nie tylko rozświetlenie, ale przede wszystkim naturalność. Nie otrzymasz go, jeśli wybierzesz podkład, który nie jest dobrany idealne do Twojej skóry. Kolor musi być dopasowany, by uniknąć efektu maski. Podkład pomoże Ci wyrównać koloryt skóry, ukryć niedoskonałości i cienie pod oczami. Możesz także wspomóc się korektorem. Jeśli Twoja skóra nie wymaga wiele pracy, krem BB powinien wystarczyć. Będzie delikatny i naturalny, a to naprawdę ważne przy makijażu natural glow.

Konturowanie i rozświetlacz

Za pomocą palety do konturowania zaznacz kości policzkowe. Rozprowadź cień dokładnie i blenduj, blenduj, aż uzyskasz naturalny efekt. Nie chcesz przecież, by skóra wyglądała sztucznie, jak maska. Po tym możesz już sięgnąć po rozświetlacz w kamieniu lub atomizerze. Pamiętaj także, by podkreślić oczy. Przyda Ci się paleta cieni z kolorami nude oraz maskara wydłużająca rzęsy.

To wszystko – makijaż natural glow jest już gotowy. Rozpromieni każdą cerę, nawet tę najbardziej wymagającą.