fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

Laminacja włosów galaretką
Lifestyle Uroda

Laminacja włosów galaretką – jak to się robi?

Laminowanie włosów jest jedną z popularnych metod dbania o włosy. Po co się ją wykonuje? Jakie daje efekty? W jaki sposób wykonać laminacja włosów galaretką w domu? Przeczytaj nasz artykuł i się dowiedz!

Laminacja włosów galaretką – po co?

Laminowanie włosów galaretką polega na pokryciu włosów delikatną warstwą, która sprawia, że:

  • włosy są sypkie,
  • są pełne blasku,
  • są wygładzone,
  • chroni włosy przed wiatrem, śniegiem, smogiem i innymi szkodliwymi czynnikami.

Galaretka zawiera proteiny (żelatynę) i humektanty (cukier), a jeżeli dodamy do niej odżywkę emolientową, dostarczymy włosom wszystkich składników, których potrzebują. Jeżeli unikasz produktów odzwierzęcych, możesz wykorzystać agar, który jest pochodzenia roślinnego. 

Jak wykonać laminacja włosów galaretką?

W pierwszej kolejności musimy umyć włosy mocnym szamponem, który oczyści włosy i skórę głowy z potu, sebum i resztek kosmetyków. Następnie nakładamy nasza miksturę. Jest kilka sposobów laminacji galaretką – oto kilka z nich:

Sposób nr 1: galaretka połączona z odżywką lub maską emolientową:

Jedną łyżkę stołową galaretki rozpuszczamy z jedną łyżką wody. Najlepiej zrobić to w kąpieli wodnej, dzięki czemu nie zostaną żadne grudki. Dodajemy do tego łyżkę odżywki emolientowej i całość nakładamy na długość włosów. Nakładamy foliowy czepek, a dodatkowo, możemy również owinąć włosy ręcznikiem. Po 15-20 minutach spłukujemy chłodną wodą. Na zakończenie pielęgnacji możemy na końcówki nałożyć serum lub olejek. 

Sposób nr 2: galaretka połączona z odżywką lub maską emolientową oraz olejem:

Rozpuszczoną galaretkę mieszamy z odżywkę oraz 1 ml wybranego oleju. Rozprowadzamy miksturę na wilgotnych włosach i zakładamy foliowy czepek. Tutaj również możemy dodatkowo nałożyć ręcznik. Po 15 minutach dokładnie spłukujemy. 

Istnieje też inna wersja tego sposobu – nakładamy gęstniejącą galaretkę, a następnie pokrywamy włosy wybranym olejem. Na “naolejowane” włosy nakładamy maskę lub odżywkę emolientową. Zakładamy foliowy czepek i – opcjonalnie – ręcznik, a po 15-20 minutach spłukujemy. 

Sposób nr 3: galaretka z dodatkiem hydrolizowanych protein:

Żelatyna zawarta w galaretce zalicza się do protein, jednak możemy podczas laminacji galaretką mocniej doproteinować włosy. W tym celu mieszamy rozpuszczoną galaretkę z hydrolizowanymi proteinami keratyny i nakładamy na włosy. Dobrą praktyką jest dołożenie do tej mikstury maski lub odżywki emolientowej, aby uniknąć przeproteinowania włosów. 

Wszystkie proporcje składników trzeba dopasować do długości i gęstości swoich włosów. Podana wyżej łyżka stołowa jest przykładową miarą. Ilość mieszanki najlepiej dobrać metodą prób i błędów do swoich włosów. 

Czy kolor galaretki ma wpływ na kolor włosów po laminacji?

Jeśli użyjesz galaretki krystalicznej, nie zmieni ona koloru twoich włosów. W przypadku galaretki cytrynowej, truskawkowej i jakiejkolwiek innej laminacja może dodać włosów refleksów w konkretnych kolorze. Na pewno nie zadziała jak farba do włosów – nie musisz się więc martwić, że włosy po laminacji będą żółte lub czerwone!