fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Poradnik
Lifestyle

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać idealny?

Oświadczyny to naprawdę wielka i niezwykle ważna chwila w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy chce, aby była ona idealna w nawet najmniejszym detalu. Planując oświadczyny, nie można jednak zapominać o prawdopodobnie najważniejszym ich elemencie, czyli o pierścionku zaręczynowym. Czym się kierować i na co konkretnie uważać podczas jego wybierania, aby był możliwie jak najlepszy? Czemu trzeba się bliżej przyjrzeć, aby wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Jaki kolor złota?

Podstawową sprawą podczas wybierania pierścionka zaręczynowego jest to, aby dobrze dobrać kolor złota, z którego będzie on wykonany. Jak się bowiem okazuje, wybranka serca może mieć naprawdę różny gust i różne wersje pierścionków mniej lub bardziej mogą przypaść jej do gustu. Co jest więc dostępnego na rynku i z czego można wybierać? Podstawowym rodzajem złota, z którego robi się pierścionki zaręczynowe, jest oczywiście klasyczne żółte złoto. Taki pierścionek wygląda bardzo ładnie i z pewnością przypadnie do gustu większości pań. Jak się jednak okazuje, na rynku obecnie znaleźć można także bardzo eleganckie pierścionki wykonane ze złota białego lub też ekstrawaganckie wersje ze złota różowego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć wybrane przez siebie kolory i uzyskać naprawdę wyjątkowy pierścionek.

Pierścionek zaręczynowy

Jaki kamień wybrać?

Kolejną niezwykle istotną kwestią podczas wybierania pierścionka zaręczynowego, jest to, jaki kamień znajdzie się w jego centralnym miejscu. Co jest dostępnego na rynku i jakie ma się możliwości? Jak każdy doskonale wie, pierścionki zaręczynowe najczęściej wykonane są z jednym dużym diamentem lub innym kamieniem szlachetnym, który umieszczony jest w centralnej części pierścionka. Jest to wersja najbardziej klasyczna, która wybierana jest w przeważającej większości. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyna możliwość, ponieważ kamieni szlachetnych używanych jest naprawdę wiele różnych rodzajów. Świetnie sprawdzi się np. pierścionek zaręczynowy z ametystem, rubinem czy też szmaragdem. Co więcej nie musi to być jeden kamień umieszczony centralnie, lecz np. kilka mniejszych rozproszonych po powierzchni pierścionka. Warto przyjrzeć się temu, jaką biżuterię nosi wybranka serca i sprawdzić, w jakich kamieniach, czy też choćby kolorach biżuterii gustuje, co pozwoli wybrać odpowiedni kamień.

Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Jeśli wybiera się pierścionek zaręczynowy i przegląda się kolory złota, czy też dostępne rodzaje kamieni szlachetnych, nie można zapominać także o sprawach zupełnie podstawowych i czysto użytkowych. Mowa tu jest o odpowiednim rozmiarze pierścionka, który jest naprawdę ważny, szczególnie w chwili oświadczyn. Nie uzyska się bowiem tak dobrego efektu, jeśli pierścionek będzie za duży i będzie zsuwał się z palca, lub co gorsza, jeśli okaże się za mały i na palec w ogóle nie wejdzie. Kluczowe jest więc poprawne określenie tego, jaki ma być jego rozmiar. Jak to zrobić? Możliwości w tym wypadku jest dość sporo, lecz zdecydowanie najlepszą i najpewniejszą jest wykradzenie jednego z pierścionków noszonych przez wybrankę serca i udanie się z nim do jubilera. Tam specjalista przy pomocy odpowiednich narzędzi będzie w stanie zmierzyć dostarczony pierścionek i na bazie wzoru wykonać idealnie pasujący model zaręczynowy. Oczywiście, zamiast tego można spróbować pod nieobecność właścicielki samodzielnie zmierzyć pierścionek bez zanoszenia go do jubilera, lecz wiąże się to z ryzykiem popełnienia błędu i zakupienia nieodpowiedniego rozmiaru. Lepiej więc zastosować metodę w pełni sprawdzoną i najbezpieczniejszą.