fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

stanik sportowy
Zdrowie

Stanik sportowy, który trzyma biust na swoim miejscu

Kształtny i jędrny biust to zasługa przede wszystkim odpowiednio dobranego biustonosza. Ale oprócz ulubionych staników, które nosimy na co dzień lub na wyjątkowe okazje, warto mieć w swojej szafie także stanik sportowy, szczególnie gdy jesteśmy aktywne fizycznie i uprawiamy biegi, marsze czy inne ćwiczenia.

Profesjonalny stanik sportowy

Pod pojęciem „stanik sportowy” kryje się dość szeroki wybór bielizny, która jednak nie zawsze nadaje się do uprawiania sportu, a już na pewno nie zabezpiecza odpowiednio naszych piersi i nie zapewnia pełnego komfortu. Przede wszystkim do staników sportowych nie powinno zaliczać się lekkich topów, które w ogóle nie posiadają miseczek, a jedynie zakrywają nasz biust. Takie rozwiązanie, nawet jeśli dla niektórych wygodne, w żaden sposób nie zabezpiecza piersi przed urazami i przesuwaniem się w czasie ruchu. Są one jeszcze bardziej niekomfortowe dla osób, które posiadają duży biust. Stanik sportowy to znacznie bardziej zabudowana bielizna, która posiada mocno usztywniane miseczki, które na tyle dobrze przytrzymują piersi, że w czasie nawet intensywnego ruchu zawsze pozostają stabilnie na miejscu.

Właściwości sportowych biustonoszy

Stanik sportowy dostępny jest w modelach z fiszbinami oraz bez. Ten z dodatkowym usztywnieniem w postaci fiszbin na pewno znacznie lepiej modeluje kształt biustu, co docenią przede wszystkim panie o większych piersiach. Niemniej każdy z nich posiada miseczki uszyte z nieelastycznych materiałów, które sprawiają, że piersi w staniku nie podskakują w czasie ruchu – jeśli jest inaczej, to znaczy, że biustonosz nie spełnia prawidłowo swoich funkcji i należy szukać dalej. Ponadto zazwyczaj posiadają one także szersze i zapewniające większą stabilizację ramiączka oraz są znacznie bardziej zabudowane, więc nie nadają się do większych dekoltów – ich przeznaczenie jest typowo sportowe.

Dobierz właściwy rozmiar

Każdy stanik sportowy powinien przede wszystkim być prawidłowo dobrany pod względem rozmiaru. Trzeba więc zwrócić uwagę na takie aspekty jak szerokość pod biustem oraz wielkość miseczki. Tylko idealnie dobrana bielizna zapewnia komfort w czasie uprawiania sportów i sprawia, że chronimy swoje piersi przed urazami i nie narażamy skóry na zbędne rozciąganie. Oczywiście tego rodzaju sportową bieliznę warto także dobrać wedle swoich preferencji i potrzeb względem koloru i fasonu – ma być zarówno komfortowa, jak i ładna – jeśli tylko względy estetyczne odgrywają dla nas istotną rolę. Funkcjonalną i idealnie spełniającą swoją rolę bieliznę sportową zakupimy w dobrych sklepach.