Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Mikrodermabrazja – opinie, kiedy warto wykonać?

3 marca 2021 mikrodermabrazja opinie


Mikrodermabrazja to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych, jaki można wykonać w praktycznie każdym salonie. Mimo to wiele osób nie poddało się mu do tej pory choć może im się to bardzo przydać. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Efekt lepszy niż w postaci peelingu

Jak wiadomo, złuszczanie, czyli peeling skóry, jest jednym z najważniejszych zabiegów, jakich potrzebuje skóra każdego rodzaju. Trzeba wykonywać to systematycznie, gdyż zalegający na powierzchni skóry martwy naskórek nie ma dobrego wpływu – zatyka pory, sprawiając, że skóra jest gorzej dotleniona, ujścia gruczołów łojowych, co powoduje wysyp niedoskonałości takich jak zaskórniki i pryszcze, a także uniemożliwia pełne wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Systematycznie wykonywany peeling powoduje zaś, że skóra łatwiej się regeneruje, jest lepiej dotleniona, ma zdrowszy kolory i ogólnie jest w lepszej kondycji; jest to też sposób na zapobieganie niedoskonałościom. Jednak peelingi stosowane w domowym zaciszu, czy to domowe, czy kupne, mechaniczne czy enzymatyczne, nie są idealne. Mają one dość słabe działanie – stąd konieczność ich stosowania co kilka dni, nawet co 2, co jest dość kłopotliwe. Mikrodermabrazja zapewnia nieporównywalnie silniejsze złuszczenie skóry, dlatego jest dobrym uzupełnieniem dla peelingów. Oczywiście wykonuje się ją znacznie rzadziej, na przykład raz na pół roku, co powoduje też, że nie jest to wydatek poważnie obciążający budżet. Na pewno zaś warto się na to zdecydować. Mikrodermabrazja opinie ma tylko pozytywne, dlaczego?

Wyjątkowe efekty

Mikrodermabrazja przeprowadzana jest z użyciem specjalnego urządzenia o diamentowej głowicy, która prowadzona jest po skórze. Zapewnia ona efekt znacznie silniejszego niż w przypadku peelingu złuszczania skóry (ale jednocześnie nie powoduje na przykład podrażnień). Dzięki temu można pozbyć się nie tylko martwych komórek naskórka, ale też innych niedoskonałości skóry, jak przebarwienia, wypryski, a nawet blizny i drobne zmarszczki. Rzecz jasna, poważniejsze zmiany wymagają systematycznego wykonywania tego zabiegu, niemniej jednak już po pierwszym można zauważyć zmniejszenie się widoczności takich defektów. Mikrodermabrazja jest więc zabiegiem, który trudno jest zastąpić. Specjalnie przyda się osobom mającym skłonności do pojawiania się niedoskonałości skóry. Warto też wiedzieć, że zabieg ten sprzyja regeneracji, pozwala uzyskać piękny koloryt skóry (jest więc idealny po zimie, gdy skóra jest „ziemista”), a także wpływa na przedłużenie młodości.

Redakcja fonografika.pl

Redakcja fonografika.pl to grupa specjalistów z zakresu fotografii, urody, lifestyle, biznesu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak dobrać kolor pomadki?
Czym myć pędzle do makijażu?
Jak dobrać kolor szminki?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dobrać kolor szminki?