fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

wakacje z psem
Lifestyle

Wakacje z psem

Jest bardzo wiele możliwości spędzenia wakacji z psem. Coraz więcej hoteli, czy apartamentów zgadza się na to, by nasz czworonożny przyjaciel mógł spędzić z nami ten czas. Można także zarezerwować cały domek tylko dla nas i naszych czworonogów. Jest to dobra opcja, jeśli na przykład nasz pies głośno szczeka. Z psem możemy także pojechać zarówno nad morze, jak i w góry. Trzeba pamiętać, że wakacje z psem to także odpowiedzialność. Należy wybierać takie miejsca, żeby pies nie przeszkadzał innym gościom hotelu. Jeśli musimy zostawić psa samego w pokoju, to odpowiadamy za ewentualne zniszczenia, które pies może zrobić podczas naszej nieobecności. Trzeba mieć na uwadze, że dla psa, to także duże przeżycie.

Jest to dla niego nowe miejsce, więc dobrze jest zabrać na wakacje jego ulubione zabawki, czy legowisko. Dzięki temu piesek będzie czuł swoje zapachy. Jak wybierzemy się na wakacje z psem w góry, to należy pamiętać, aby sprawdzać wcześniej, czy możemy na dane szlaki wejść z naszym pupilem. Nie wszędzie możemy wprowadzić naszego czworonoga. Jeśli będzie to Park Narodowy, to nie będzie takiej możliwości. Wtedy lepiej, by pies na czas naszej wycieczki został w pokoju. Dużo restauracji pozwala na wejście ze swoim psem do środka. Często też jest osobne menu dla psów.

Wakacje z psem

Podróżowanie samochodem na co zwrócić uwagę?

Gdy planujemy transport swoim samochodem, dobrze jest zaplanować to tak, by droga nie trwała zbyt długo. Warto też jest robić częstsze postoje. Jeśli to jest pierwsza podróż samochodem naszego psa, to dobrze jest, by pies miał swoje miejsce zabezpieczone przed ewentualnym pogryzieniem, czy wymiotami. Trzeba pamiętać, że nie każdy pies lubi podróże. Warto też kupić specjalny pas, który zabezpieczy naszego psa w razie jakiegoś wypadku. Inaczej jest w przypadku, gdy chcemy polecieć samolotem. Jeśli mamy psa małej rasy, to może być z nami w kabinie pasażerskiej, ale musi być w zabezpieczony w transporterze.

Pies może także lecieć w miejscu przeznaczonym dla zwierząt obok luku bagażowego. Są też specjalne loty, gdzie lecą tylko zwierzęta. Za granicą potrzebny będzie także paszport dla zwierząt. Trzeba wcześniej tylko zrobić odpowiednie badania, dzięki którym taki paszport zostanie nam przydzielony. Jednak obojętnie od tego, czy jedziemy samochodem, czy lecimy samolotem z psem, to dobrze jest mieć wcześniej zrobione podstawowe badania, takie jak wścieklizna. Gdyby coś się stało w trakcie podróży bądź na samych wakacjach, to zawsze mamy zabezpieczenie. Wakacje z naszym pupilem będą niezapomnianym przeżyciem zarówno dla nas, jak i dla naszego czworonoga.

Przeczytaj więcej na ostre-ciecie.pl