fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

puszące się włosy
Uroda

Sposoby na puszące się włosy

Puszące się włosy to nic przyjemnego. W dotyku takie włosy stają się szorstkie i nie dają się w prosty sposób układać w codzienne fryzury. Czasami włosy się puszą z powodu braku odpowiednich kosmetyków, a innym razem problemem może być sama struktura włosów. Warto poznać sposobu, które zapobiegną temu problemowi.

Dlaczego włosy się puszą?

Puszące się włosy to zdecydowanie kłopot pewnej części osób, głównie tych, które mają bardziej kręcone włosy. Są one trudne w układaniu, chociaż dla innych taka niesforność może stać się atutem. Problem zaczyna się wtedy, gdy zależy nam na ujarzmieniu swoich włosów albo na spróbowaniu nowej fryzury. Kędzierzawe włosy chłoną wilgoć i to z tego powodu nie podlegają współpracy podczas ich układania. Innym powodem, dlaczego włosy się puszą jest zbyt częste wystawienie ich na kontakt z zabiegami fryzjerskimi. Ciągłe prostowanie włosów albo ich rozjaśnianie nie jest dla nich wskazane, ani zdrowe. Lepiej takie zabiegi stosować sporadycznie, ponieważ nasze włosy najbardziej na świecie uwielbiają naturę albo ekspercką pielęgnację.

Sposoby na puszące się włosy

Jest wiele trików, które pozwolą zapanować nad niesfornymi kosmykami. Ważne jest by wybierać takie kosmetyki do włosów, które specjalizują się w domykaniu łuski włosów. Chcąc uzyskać gładkie włosy najlepiej jest zrezygnować na jakiś czas z farbowania włosów oraz używania prostownicy albo lokówki. Suszarka też powinna być używana możliwie jak najrzadziej.

Pierwszym sposobem na puszące się włosy jest używanie odżywki po każdym myciu. Efektywnie wygładza ona włosy, ale i ułatwia rozczesywanie. Jest to tania i prosta kuracja na problem puszącym się włosów.
Kolejnym sposobem jest olejowanie, które również nie należy do najtrudniejszych trików. Można to robić na mokrych włosach albo tuż przed myciem. Wtedy rozprowadza się olej na włosach przed myciem i trzyma się go przez około pół godziny. Oleje do olejowania włosów można znaleźć w bardzo wielu drogeriach i kierując się swoimi potrzebami znaleźć ten idealny.
Kosmetyki do włosów, w których występują silikony również pozwolą zadbać o swoje włosy. Silikony specjalizują się w tym, że oblekają włosy tworząc tzw. ochronną warstwę. Chroni ona włosy przed utratą wilgoci.
Jednym z ważniejszych etapów podczas pielęgnacji włosów jest płukanie ich zimną wodą, ponieważ pomaga ona domknąć łuski włosów. Przy tym zmniejsza ona aktywność gruczołów łojowych, pozwalając zapewnić włosów dłuższy czas świeżości, tak szybko się nie przetłuszczając.