fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

rozmiary biustonoszy
Uroda

Rozmiary biustonoszy, czyli wartości, które warto dobrze znać

Kobiecą sylwetkę można skutecznie modelować za pomocą odpowiednio dobranych fasonów ubrań, a przede wszystkim właściwie dobranej bieliźnie. Dzięki niej możemy wydawać się smuklejsze, szczuplejsze, mieć pięknie zarysowaną talię i niezwykle ponętny biust, dlatego tak ważne jest, aby właściwie dobrać rozmiar stanika.

Rozmiary biustonoszy

Okazuje się, że wciąż wiele kobiet zakupuje biustonosze w standardowym rozmiarze, czyli najczęściej 75B lub 75C. Niestety skutkuje to tym, że z czasem nasze piersi nie tylko tracą swój kształt, ale mogą wręcz niekorzystnie się zdeformować, co ostatecznie wpłynie na całokształt naszej sylwetki. A wtedy będzie już za późno na naprawę tego rodzaju błędów. Dlatego warto zapoznać się, jakie istnieją rozmiary biustonoszy (a jest ich naprawdę wiele), i przede wszystkim znaleźć rozmiar idealny dla swoich piersi – zdecydowanie zyska na tym nasza figura.

Polska rozmiarówka to rozmiary biustonoszy, które składają się z cyfry oraz litery i oznaczają obwód pod biustem oraz rozmiar miseczki. Wartość liczbowa może być bardzo różna i indywidualna dla każdej kobiety, podobnie jak wielkość miseczki. Standardowo spotkamy się w sklepach z rozmiarami miseczek od litery A do H, ale w profesjonalnych sklepach z bielizną, gdzie staniki często wykonuje się na zamówienie, mogą pojawić się jeszcze inne oznaczenia miseczek, np. AA.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Rozmiary biustonoszy ustala się indywidualnie dla każdej kobiety. Przede wszystkim należy zmierzyć się centymetrem krawieckim pod biustem dość ciasno – otrzymana wartość to nasz obwód pod biustem, który jest pierwszą częścią pełnego oznaczenia rozmiaru stanika. Druga wartość to litera, która oznacza rozmiar miseczki. Aby ją poznać, należy zmierzyć obwód biustu, a następnie od tej wartości odjąć obwód pod biustem – cyfrę, jaką otrzymamy, należy zastosować do następujących wartości:

– różnica 12 cm = miseczka A
– różnica 14 cm = miseczka B
– różnica 16 cm = miseczka C
– różnica 18 cm = miseczka D
– różnica 20 cm = miseczka E
– różnica 22 cm = miseczka F
– różnica 24 cm = miseczka G
– różnica 26 cm = miseczka H

Prawidłowo dobrany rozmiar biustonosza to prawdziwe dobrodziejstwo dla naszej sylwetki – nie tylko wyglądamy zgrabniej i smuklej, ale często ubywa nam również wizualnie kilogramów. Przy zakupie nowego biustonosza warto więc dobrze się zmierzyć i zastosować do naszych wartości rozmiary biustonoszy. Jeśli nie wiemy, jak dobrze tego dokonać, to zawsze można poprosić o pomoc specjalistę od doboru staników, czyli brafitterkę.