fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

keratynowe prostowanie włosów
Uroda

Keratynowe prostowanie włosów – regeneracja

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który sprawia, że włosy w szybkim tempie stają się zregenerowane. W wyniku tego zabiegu włosy zostają intensywnie odżywione i wygładzone. Jest to przykład metody brazylijskiej, oparty na zaaplikowaniu na włosy odpowiedniej dawki keratyny.

Keratynowe prostowanie włosów

Alternatywa dla prostowania włosów prostownicą

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który jest idealną alternatywą dla prostowania włosów za pomocą prostownicy lub chemicznych środków kosmetycznych. W wyniku takiego keratynowego procesu włosy stają się prostsze i zdrowsze. Keratyna doskonale odbudowuje strukturę włosa i dlatego po tym zabiegu włosy wyglądają o wiele lepiej.

Cały zabieg polega na uzupełnieniu w strukturze włosów niedoboru keratyny, która jest białkiem wchodzącym w skład ich budowy. Metoda ta została opracowana w Brazylii i tam wcześniej stosowana. Była ona przeznaczona dla kobiet, które posiadają co prawda gęste i kręcone włosy, ale znacznie puszące się i trudne do opanowania i wystylizowania.
Prostowanie za pomocą keratyny pozwoliło opanować włosy Brazylijek.

Komu najlepiej może przysłużyć się brazylijska metoda?

Preparaty, które wykorzystuje się do keratynowego prostowania włosów zawierają nie tylko keratynę, ale także antyoksydanty, wyciągi z roślin, potrzebne witaminy oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą ochronną powłokę. Oznacza to, że zaaplikowane na włosy substancje wpływają na ich stan doskonale i idealnie odbudowują ich całą strukturę. Włosy po takim zabiegu są wyprostowane, zregenerowane i opanowane.

Dodatkowo zabezpieczone są przed nadmierną wilgocią i promieniami UV oraz wszelkimi innymi zewnętrznymi szkodliwymi czynnikami.
Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które na co dzień mają problemy ze swoimi włosami, które są puszące się, łamliwe, przesuszone i bardzo trudno jest je ułożyć i wystylizować.
Można w ten sposób pielęgnować także włosy farbowane, rozjaśnione lub zniszczone przez stosowanie różnego rodzaju chemicznych preparatów.

Przebieg zabiegu

Keratynowe prostowanie włosów wygląda tak, że za pomocą specjalnego fryzjerskiego żelazka ceramicznego wprasowuje się we włosy odpowiednią dawkę keratyny. Żelazko rozgrzane jest do 230 stopni Celsjusza. W wyniku ciepła łuski włosów otwierają się i w ten sposób aplikowany jest im keratynowy budulec. Wnika on w strukturę włosa i uzupełnia wszelkie ubytki, po zamknięciu się łuski włos jest odbudowany i znacznie zyskuje na swoim wyglądzie. Ostatni etap zabiegu to suszenie włosów zwykłą suszarką.