fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

krem z filtrem
Lifestyle Uroda

Krem z filtrem – dlaczego warto go używać?

Kojarzy się głównie z wakacjami, jednak coraz częściej mówi się, że trzeba go stosować przez cały rok. Dlaczego? Przed czym konkretnie chroni krem z filtrem SPF? Czym jest “Netflix Face”? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Wpływ słońca na naszą skórę

Słońce jest nam niezbędne do produkcji przez skórę witaminy D. Aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na nią, wystarczy 15 minut w ciągu doby. Dodatkowo, słońce wpływa pozytywnie na naszą psychikę i samopoczucie. Jednak promienie słoneczne nie mają wyłącznie pozytywnego wpływu – do negatywnych skutków ekspozycji na słońce, zwłaszcza bez ochrony w postaci kremu z filtrem, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy, zaliczają się:

  • rozwój reakcji alergicznych,
  • przyspieszenie procesów starzenia się skóry,
  • nadmierne wysuszenie skóry,
  • pojawienie się rumienia i zaczerwienienia,
  • zwiększona produkcja wolnych rodników, które mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów, na przykład czerniaka.

Krem z filtrem – korzyści stosowania

Stosowanie kremu z filtrem pomaga całkowicie uniknąć lub chociaż zahamować negatywny wpływ słońca na nasz organizm – między innymi zapobiega przyspieszonym procesom starzenia się skóry. Osoby z trądzikiem wiedzą również, że ekspozycja na słońce im nie służy. Wbrew obiegowej opinii, słońce nie leczy trądziku. Stan cery może się poprawić na kilka dni, ale później wypryski wrócą ze zdwojoną siłą. Ochrona przeciwsłoneczna jest szczególnie ważna w przypadku dzieci, osób ze skórą wrażliwą i delikatną oraz osoby ze skórą problematyczną. Osoby, które ukończyły 35. rok życia również powinny codziennie używać kremu z filtrem. W tym wieku nasilają się procesy starzenia się skóry, a ponadto, skóra zaczyna reagować na zmiany hormonalne wywołane menopauzą. 

O czym warto pamiętać, stosując krem z filtrem?

Krem z filtrem jest potrzebny nie tylko wtedy, kiedy wystawiamy skórę na słońce. Warto go stosować również zimą – zapewnimy wtedy skórze ochronę przed zimnem i wiatrem. Warto też pamiętać, że w przypadku letnich miesięcy i zmycia lub starcia się produktu należy ponowić aplikację. 

Netflix Face

O co chodzi? Codziennie korzystamy z telefonów, komputerów i tabletów. Emitują one promieniowanie, które jest szkodliwe dla naszej skóry i prowadzi do przebarwień. Kolejnym zagrożeniem płynącym z nadliczbowych godzin przed monitorem i z niebieskiego światła, które ono emituje, jest przedwczesne starzenie się skóry, stany zapalne, a nawet – uszkodzona bariera skórna. Co więcej, niebieskie światło wpływa na utratę jędrności skóry, przez co twarz zaczyna opadać. 

Aby zapobiec negatywnym skutkom korzystania z technologii, można spróbować ograniczyć ilość czasu spędzanego przed ekranem – w końcu wyeliminowanie telefonów, komputerów czy tabletów z naszego życia jest niemożliwe. Można również również stosować kosmetyki antyoksydacyjne oraz krem z filtrem. Niektóre produkty dostępne na rynku zawierają zarówno antyoksydanty, jak i filtr ochronny. Istnieją również kremy, które można stosować na dzień i wykazują działanie nawilżające, przeciwstarzeniowe i przeciwsłoneczne.