fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

jak zrobić fale na włosach
Uroda

Jak zrobić fale na włosach i jak je utrwalić?

Kręcone włosy są marzeniem wielu pań. Zrobienie na włosach fal nie zawsze wiąże się z wizytą w zakładzie fryzjerskim. W domu można je zrobić szybko, sprawnie i nie ma przy tym potrzeby używania specjalistycznego i fryzjerskiego sprzętu lub specjalnych preparatów. Zatem jak zrobić fale na włosach? Najlepiej i najtaniej – samodzielnie.

Zawsze na przekór

Kobiety zawsze działają na przekór naturze. Panie z włosami kręconymi marzą o włosach prostych, zaś panie z prostymi chcą posiadać na głowie burzę kręconych loków. Akurat w tym przypadku, w dzisiejszych czasach z powodzeniem można zadziałać wbrew naturze i w związku z tym loki zawsze da się wyprostować, a proste włosy można szybko przemienić w loki.
Na pytanie: jak zrobić fale na włosach, odpowiedzi są dwie, przy pomocy sposobów domowych lub przy użyciu odpowiedniego sprzętu. W kilka godzin z prostych włosów zrobią się fale i loki po założeniu na nie papilotów. Papiloty skręcą włosy dokładnie i w miarę skutecznie. Innym prostym przykładem jest splecenie włosów w warkoczyki. Małe i cienkie warkoczyki pomogą uzyskać bardzo ładne fale.

Przy pomocy lokówki, prostownicy i dyfuzora

Panie o prostych włosach powinny już wcześniej zaopatrzyć się w urządzenie dwa w jednym. Najlepsza będzie w tym wypadku prostownica, która dodatkowo będzie wyposażona w specjalne końcówki do skręcania włosów. Jednak również zwykła prostownica, też doskonale zda egzamin w trakcie wykonywania nią odpowiednich fal.
Wtedy rodzaj loków i fal zależny będzie od konstrukcji urządzenia. W przypadku gdy prostownica będzie miała zaokrąglone brzegi, powstałe loki będą niesforne i dość luźno skręcone. Prostownica o prostych brzegach da efekt idealnych fal na włosach.
Włosy można też modelować w fale za pomocą dyfuzora. Jest to urządzenie dołączone do prawie każdej suszarki. Jednak pamiętać trzeba, że sprawdzi się ono tylko w przypadku włosów elastycznych i podatnych na jakąkolwiek stylizację.

Odpowiednio zabezpieczyć i utrwalić efekt końcowy

Przed przystąpieniem do skręcania włosów przy pomocy prostownicy, lokówki czy dyfuzora trzeba je wcześniej spryskać specjalnymi, zabezpieczającymi preparatami. Takie preparaty ochronią je przed skutkami nawiewu ciepłym powietrzem. Natomiast na skręcone fale dobrze jest użyć odpowiedniego lakieru lub żelu utrwalającego. Dzięki temu w bardzo wielkim trudzie osiągnięty efekt będzie długotrwały, a nie krótkotrwały. Zatem jak widać zrobienie fal na głowie wymaga tylko poświęcenia trochę czasu swoim włosom.