Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak walczyć z objawami starzenia się skóry po 30 roku życia?

24 lipca 2023 Jak walczyć z objawami starzenia się skóry po 30 roku życia

Po 30 roku życia procesy starzenia przyspieszają. To co jeszcze było do przyjęcia, gdy miałyście 20 lat, obecnie ma negatywny wpływ i niemal od razu odbija się na Waszej skórze. Mowa o niewłaściwej diecie, czy stresującym trybie życia, a także wahaniach hormonalnych. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak walczyć z objawami starzenia się skóry po 30 roku życia.

Pielęgnacja skóry tłustej i suchej po 30 roku życia 

Warto zacząć od tego, że pielęgnacja skóry po 30 roku życia powinna być celowana. Oznacza to, że należy dostosować dobór kosmetyków do rodzaju skóry, czyli właściwie nic nowego, choć w pielęgnacji powinny pojawić się składniki, których nie potrzeba jeszcze 20-latkom takie jak retinoidy czy koenzym Q10, a także peptydy. Do skóry suchej oczywiście trzeba wybrać kremy i sera, które zapewnią uczucie nawilżenia na dłużej. Sprawdzą się więc te bogate w ceramidy, peptydy i mocznik. Jeżeli ten ostatni składnik jest w dużym stężeniu, to najlepiej stosować serum na noc. Do cery tłustej czy mieszanej dobrym wyborem będzie serum z niacynamidem oraz kwasem AHA i BHA. Taki produkt zapewni uszczelnienie warstwy hydrolipidowej dzięki stymulacji syntezy ceramidów i lipidów, a przy tym zapobiegać będzie utracie wody. Jednocześnie zwęzi pory, lepiej chroniąc skórę przed wnikaniem zanieczyszczeń z zewnątrz. Wpłynie też na syntezę kolagenu i elastyny, zatem poprawę jędrności i elastyczności, która z każdym rokiem spada o około 1%. Odpowiednio dobrane kosmetyki zapewnią większą równowagę skórze, a do tego pomogą spłycić zmarszczki i poprawić napięcie skóry, a także wesprą walkę z niedoskonałościami, które pojawiają się także w wyniku mniejszej aktywności estrogenów.                    

Ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV 

Skóra po 30 roku życia jest narażona na fotostarzenie tak jak w każdym wieku. Im jednak mniej włókien kolagenowych i elastynowych tym zdolności regeneracyjne także są mniejsze. Często zaburzona jest także produkcja melaniny w melanocytach. W takim przypadku w wyniku ekspozycji na słońce powstają zarówno nowe bruzdy, jak i przebarwienia. Pogłębiają się też już widoczne zmarszczki. Dlatego skórę bezwzględnie trzeba chronić przed destrukcyjnym oddziaływaniem promieniowania UV. Dobrze sprawdzi się serum z niacynamidem na dzień stosowane przed kremem z filtrem. Pielęgnację należy rozpocząć na około godzinę przed wyjściem z domu. Trzeba pamiętać, że po aplikacji serum trzeba odczekać nawet 30 minut, jeśli zawiera kwasy, przed nałożeniem kolejnego kosmetyku, np. kremu z filtrem UV. Trzeba postawić na jak najwyższą ochronę, przynajmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50.       

Oczyszczanie skóry i pielęgnacja okolic oczu – nie popełniaj błędów pielęgnacyjnych! 

Oczyszczanie skóry zarówno rano, jak i wieczorem jest bardzo ważne. Warto sięgnąć po płyn micelarny, który nadaje się do każdego typu skóry. Warto jednak sprawdzić, czy nadaje się do stosowania na okolice oczu, które są niezwykle wrażliwe. Jeżeli jest informacja o możliwym podrażnieniu, to lepiej na tę okolicę zastosować dedykowany kosmetyk, który takiej reakcji nie wywoła. Na okolice oczu trzeba stosować także odpowiednie serum, nie sprawdzi się to używane do całej twarzy, gdyż skóra w tym miejscu jest nawet ośmiokrotnie cieńsza niż w innych miejscach. Należy zatem traktować skórę wokół oczu wyjątkowo delikatnie. Warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych poza ochroną UV. W końcu oślepiające słońce powoduje, że marszy się oczy, a to z kolei prosta droga do utrwalenia kolejnych zmarszczek.         

Materiał zewnętrzny

Redakcja fonografika.pl

Redakcja fonografika.pl to grupa specjalistów z zakresu fotografii, urody, lifestyle, biznesu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak dobrać kolor pomadki?
Czym myć pędzle do makijażu?
Jak dobrać kolor szminki?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dobrać kolor szminki?