fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

Filmy familijne
Lifestyle

Filmy familijne – który z nich wybrać?

Czy jest coś lepszego od wieczoru spędzonego z rodziną? Raczej nie – zwłaszcza, jeśli jest to wieczór filmowy. Filmy familijne mają to do siebie, że przypadną do gustu każdemu. Tylko na który z nich się zdecydować?

Opowieść wszechczasów – “Król Lew”

Tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawiać! Kultowy film, który doczekał się reedycji w 2019 roku, kiedy zamiast animacji zobaczyliśmy prawdziwe zwierzęta. Historia Simby walczącego o tron ze swoim wujem Skazą wzrusza do łez i trzyma w napięciu przedstawicieli każdego pokolenia. To jest jeden z tych filmów, które się nie starzeją!

Gadający osioł i ogry – “Shrek”

Kolejna produkcja, która mimo upływu lat zdobywa serca nowych widzów, a bez której to zestawienie nie miałoby sensu. Kto z nas nie uśmiechnie się, kiedy usłyszy jeden z żartów Osła i kto nie kibicował Shrekowi w walce ze smokiem, a później – z lordem Farquaadem? Nie bez powodu seria o ogrze doczekała się aż 4 części – tych postaci nie da się nie lubić!

Nie taki diabeł straszny – “Potwory i spółka”

Historia o tym, że dzieci boją się potworów i potwory boją się dzieci, chociaż ich straszeniem zajmują się na co dzień. Jest jednak ktoś, kto jest wyjątkiem od tej reguły – dwuletnia Boo, która pewnego dnia trafia do świata potworów, ale zamiast krzykiem przerażenia reaguje ciekawością na te budzące postrach stworzenia. Sympatyczna, wciągająca opowieść o tym, że strach ma wielkie oczy!

Coś dla miłośników sci-fi – “Planeta skarbów”

Tym razem coś dla fanów science-fiction. Jim Hawkins mieszka z mamą i przyjacielem rodziny. Pewnego dnia w jego ręce wpada mapa prowadząca do legendarnej planety skarbów. Chłopak trafia na piracki okręt i rozpoczyna przygodę życia. Pełna dziwnych stworzeń, zwrotów akcji i niezwykłych zdarzeń opowieść o spełnianiu marzeń! Zdecydowanie warta obejrzenia!

Najsławniejszy pirat świata – “Piraci z Karaibów”

Czy są tu fani Johnny’ego Deppa? Najsłynniejszego pirata świata, wiecznie wplątującego się w jakieś kłopoty, z nieodłącznym kompasem i butelką rumu w ręce nie trzeba przedstawiać. Okręt zwany Czarną Perłą, miłość, klątwy, a także dużo humoru, niespodziewane zwroty akcji i masa przygód – tak w skrócie można podsumować tę serię. A także świetne aktorstwo Johnny’ego Deppa, który stworzył postać jedyną w swoim rodzaju! 

Dla fanów magii – “Harry Potter”

Był już ogr, pirat, to teraz pora na najsłynniejszego czarodzieja na świecie. Harry Potter, który z pokoju pod schodami trafia do szkoły magii w Hogwarcie, stał się symbolem pokolenia Z. Każda osoba, która teraz ma po dwadzieścia kilka lat zna Pottera, Voldemorta i inne postacie z tego uniwersum – czy to za sprawą książek, czy filmów na jej podstawie. Oprócz wątku walki ze złem, jest to historia o przyjaźni, pierwszych miłościach i rodzinie. Warta obejrzenia, między innymi ze względu na swoją uniwersalność, ale też walory wizualne tego świata!

Filmy familijne o smokach – “Jak wytresować smoka”

Najmłodsza produkcja z tego zestawienia. Chłopak o imieniu Czkawka w niczym nie przypomina wikingów ze swojej wioski – nie ma postawnej budowy ciała i nie rwie się do zabijania smoków. Jednak pewnego dnia udaje mu się ustrzelić smoka – Szczerbatka, zwanego też Nocną Furią. Chłopak początkowo chce zabić zwierzę i udowodnić wszystkim, że jest “prawdziwym wikingiem”. Lecz nie potrafi tego zrobić – daruje Szczerbatkowi życie. Tym sposobem rozpoczyna się historia przyjaźni między smokiem a wikingiem, która obecnie ma 3 części. Ciepła, zabawna i wciagająca!