fonografika.pl

biznes, finanse, styl życia, uroda, zdrowie, muzyka

kurs grafiki komputerowej
Biznes i finanse

Dla kogo przeznaczony jest kurs grafiki komputerowej?

Grafika komputerowa jest bardzo przydatna przy wykonywaniu różnego rodzaju retuszu zdjęć, tworzeniu materiałów reklamowych lub do kreowania materiałów, w których tego typu grafika jest niezbędna. Kurs grafiki komputerowej skierowany jest do osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z tego typu wyzwaniem. Ukończenie takiego kursu daje im umiejętności korzystania z odpowiednich narzędzi, przy pomocy których tworzyć będą mogli przeróżne rodzaje grafik komputerowych.

Do kogo skierowany jest kurs grafiki komputerowej?

Kursy grafiki komputerowej prowadzone są najczęściej on line, tak by „uczeń” mógł wykorzystywać swój sprzęt komputerowy i na nim uczył się obsługi konkretnych programów graficznych. Czasami kursy prowadzone są również w formie stacjonarnej, w małych grupach, co pozwala na indywidualny tok nauki. Szkolenie skierowane jest do osób, które mają zacięcie artystyczne, lubią wprowadzać swoje graficzne projekty w życie, chcą zacząć pracować jako grafik komputerowy czy fotograf. Można też rzec, że skierowane są one do wszystkich osób, które chcą w przyszłości swoje życie związać z pracą, która oparta jest na grafice komputerowej.
Kursy tego typu uczą podstaw grafiki komputerowej. Każdy kto skończy takie szkolenie może rozpocząć pracę grafika komputerowego lub otworzyć swoją własną działalność.

Co dają kursy grafiki komputerowej?

W trakcie trwania kursu poznaje się metody obsługi podstawowych, graficznych programów komputerowych. Na kursach można zdobyć wiedzę jak w praktyce realizować swoje pomysły przy pomocy grafiki komputerowej i wszelkiego rodzaju narzędzi. Kursy prowadzone są przez bardzo wykwalifikowanych i profesjonalnych szkoleniowców, którzy mają ogromną wiedzę w tym temacie i duże kompetencje.
Po zakończeniu kursu otrzymuje się zaświadczenie i imienny certyfikat, świadczący o przejściu tego typu szkolenia. Już sam certyfikat jest dowodem, że osoba posiadająca go ma odpowiednie kwalifikacje by pracować w reklamie na stanowisku grafika komputerowego. Dodatkowo po zakończeniu kursu otrzymuje się, również, wszelkiego rodzaju materiały szkoleniowe, do których zawsze można wrócić.

Ramowy program kursu

Kurs grafiki komputerowej to dokładne zapoznanie się z następującymi metodami grafik:
– rastrowej programu Adobe Photoshop,
– wektorowej CorelDRAW,
– wektorowej Adobe Illustrator,
– Adobe InDesign.
Z czego na każdy temat przeznaczone jest po blisko 30 godzin. Wszystkie ćwiczenia opierają się głównie na realizowaniu określonych pomysłów czy projektów w formie praktycznej.